O nás Reference Ke stažení Kontakty  
Proječkní činnostÚprava vodyAeraceFiltrace vodyVodojemyChemické hospodářství

Chemické hospodářství

V dnešní době se již málokterá úpravna či vodojem obejde bez přípravy a dávkování potřebných chemikálií. Jde ovšem o značně citlivou záležitost. Chyby v tomto procesu způsobí v lepším případě „jen“ neúčinnost použité technologie, případně zbytečně vysoké provozní náklady. V horším případě, nepřípustné poškození zdraví spotřebitelů vody.

Dlouholeté zkušenosti s řešením chemického hospodářství nám dovolují vytipovat kritické prvky a provést jejich návrh a realizaci tak, aby byl provoz v tomto směru bezchybný. Jedná se zejména o dávkovací systémy chemikálií, rozmíchávací nádrže, a zařízení pro vápenná hospodářství.

Dávkovací čerpadla

Výběr správného dávkovacího čerpadla je nutností pro optimální provoz a přesnost dávek ve spojení s průtokem a časem. Realizujeme kompletní dodávky membránových, digitálních, hadicových čerpadel včetně příslušenství od firem Grundfos, ProMinent, IWAKI, Jesco, Astral Pool, Verderflex, Bredel, Aldos.

Dávkovací čerpadlo


Rozmíchávací nádrže

Mnoho chemikálií musí být před dávkováním do vodárenského systému vhodně připraveno. Většinou jde o ředění či rozmíchání s vodou. Vyrábíme a dodáváme polypropylenové nádrže s míchadly pro rozmíchávání chemikálií. K míchání využíváme systémy pomaloběžného a rychloběžného míchání a míchání vzduchem. Velikosti nádrží jsou od 50 l do 5 m3.

Dávkovací čerpadlo


Vápenné hospodářství

Vápenné hospodářství je součástí chemického hospodářství, je ovšem velmi specifické. Jeho špatný návrh a provedení způsobí velmi nákladný a nespolehlivý provoz. Proto jsme vyvinuli systém, který je s provozovateli vyladěn tak, aby výsledky byly po všech stránkách co možná nejlepší. Navrhujeme a dodáváme kompletní celky pro výrobu vápenného mléka a vápenné vody pro účely alkalizace a ztvrzování vody. Jedná se o zařízení na doplňování pytlovaného vápna, rozmíchávací a homogenizační nádrže vápenného mléka a systému rozmíchávacích nádrží vápenné vody. Pro přesné dávkování používáme hadicová čerpadla.  

Rozmíchávací nádrže - vápno Rozmíchávací nádrže Rozmíchávací nádrže
Výklopníky vápna s odsáváním Hadicová čerpadla

 

© Copyright 2017 Vodárenské Technologie s.r.o. Všechna práva vyhrazena.